15.6 inch 1920x1080 1000nit LCD Display G156HTN02.1,USB Control Board,USB Video Input Support Autoplay, 180° Rotation
★★★★★ 4.9 39 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.luga.lu
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
LCD Controller Board:USB Automatic Brightness Adjustment LCD Board for 30Pin LVDS Interface LCD ScreenInput Power Adapter: 12Vdc More than 2A.Come In Standby Model When Not Input SignalStandby Model <1WVoltage To LCD Panel:3.3V 5V 12V( Jumper optional)Photoresistors Input Support Automatic brightness adjustmentExternal human body induction template, automatic startup and shutdown of human body inductionVideo Input: USBUSB: Support Video Playback, Picture Playback, Text PlaybackUpgrade Firmware (The upgrade file is placed in the first-level directory of the U disk, andplugged into the USB of the driver board, the power can be upgraded, and it will automatically restart after completed)Audio: Speaker Support 8ohm 2W/ 4ohm 2WOSD: Brightness Contrast Auto Language And So OnLanguage: English French German Spanish Italian And So OnBoard Size: 90mm x 51mm x 14mm15.6" 1920X1080 LCD Screen:Display Mode TN, Normally White, TransmissiveResolution 1920(RGB)×1080, , 141PPI Outline Size 363.8(W)×215.9(H) ×12.5(D) mmDisplay Area 344.16(W)×193.59(H) mm Brightness 1000 cd/m² (Typ.)Contrast Ratio 700:1 (Typ.) (TM) Viewing Angle 70/70/60/60 (Typ.)(CR≥10)Interface LVDS (2 ch, 8-bit) , 30 pins Connector Input Voltage 3.3V (Typ.)Packing list:1× USB LCD Board for 30Pin VS-TY2660HU-823 1×15.6" 1920X1080 1000nit out door LCD Screen1× Inverter Board1× Backlight Cable1× Keyboard With Cable
  • 15.6" G156HTN02.1 1080P full 400nit TFT screen ,outline size 363.8(W)×215.9(H) ×12.5(D) mm,display area 344.16(W)×193.59(H)mm,30pin LVDs interface.This item support automatic brightness adjustment, and you can adjust picture to 180 degree rotation.
  • LCD driver board video input : USB ,Audio output: speaker (support 8ohm 2W/ 4ohm 2W),Pls use in insulated environment.
  • Input power supply :12V DC more than 2A ,port size :5.5x2.1mm,Pls prepare power adapter by yourself.
  • Packing lists: 1× USB LCD Board VS-TY2660HU-823,1×15.6" 1920X1080 LCD Screen,1× Keyboard With Cable
UPC 619438596711
Brand FanyiTek
Color Black
Resolution FHD 1080p, HD
Screen Size 15.6 Inches
Display Type LCD
Manufacturer FanyiTek
Screen Finish Glossy
Viewing Angle 170 Degrees
Native Resolution 1920x1080
Display Technology LCD
Hardware Connectivity DisplayPort
Connectivity Technology USB
Specific Uses For Product Business, Gaming
Display Resolution Maximum 1920 x 1080 Pixels
Total Number of HDMI Ports 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
39 ratings | 16 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (35)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)